English
צור קשר
חיפוש
> > העיתון המקוון גליון 3 | 11/2010

העיתון המקוון גליון 3 | 11/2010

"גשם, רד כבר גשם, כי העיר כבר עייפה..."

החגים כבר מזמן נשכחו ואינם, ואנחנו כבר עמוק בשגרה. מאחורינו ריגושי השנה החולפת- כנס הקהילות המעורבות הראשון, תכניות העמיתים הראשונות, הפסטיבלים, ימי העיון, אך לפנינו עשייה רבה ולא מבוטלת. כמו גם הכנות  בלתי פוסקות לקראת שנת עשייה נוספת מלאה, ועשירה אף יותר.


 בעלון זה ובעלונים הבאים שאנו מקווים להוציא מעתה באופן סדיר אחת לחודש נחבר אתכם לכל מה שקורה ומה שעתיד לקרות ונזמין אתכם לקחת חלק פעיל בפעילויות הרבות.
 

 

     מה שהיה
 
     מהנעשה בקהילות


חג הסוכות האחרון היה פעיל ופורה במרק"ם, לקחנו חלק בפסטיבל הקהל ה- 14 זו שנה שנייה, שם העלנו לדיון את סוגיית הנהגה רוחנית בקהילה מעורבת. השיח היה מעשיר ומעניין, זכה להתעניינות ולתגובות רבות, את הסיכום ניתן לקרוא כאן

תומר בן שוהם, רכז ההקמה של מרק"ם נכח גם בפסטיבל הושענא רבה בתקוע והתרשם מהמגוון, אנחנו מקווים להמשיך לקחת חלק גם ביוזמות קהילתיות מקומיות ולהצליח להיות משמעותיים בתמיכה תוכנית וכלכלית.

ובסיום  אירועי חג הסוכות התקיים יום עיון לקהילות הצפוניות באשחר - שם נערך דיון בנושא קהילות מעורבות ומעורבות קהילתית בהשתתפות שי זרחי, ליאור קולודני ונציגי מרק"ם אליו הגיעו נציגים מאשחר, כרמיאל, כפר ורדים, נטור וזכרון
יעקוב. ותודה גדולה לדיוויד בר דוב מאשחר חבר צוות היגוי מרק"ם על הוצאתו לפועל של יום עיון זה!

באתר שלנו שעובר כעת שדרוגים רבים על מנת להפוך אותו ליעיל הרבה יותר נחנך מדור חדש: חווים כותבים מדור זה מהווה במה פתוחה לשיתוף בכל הנוגע לנעשה בקהילות המעורבות, החל מפעילות מוצלחת, חוויתית או משמעותית שתשתפו בה את כולנו כדי שנוכל להתרשם וללמוד, עמדות ודעות בנושאים שונים ועוד ועוד. כעת ניתן לקרוא שם את ההתרשמות של תומר בן שוהם מהכנס בהקהל, וכן כתבה של ללי זינגר בעקבות מפגש בוגרי תכנית עמיתים מחזור שני בכפר אדומים.  מצפים לכתבות שלכם ולתגובות במערכת הפורומים באתר!
 

 


גשר מזכרת בתיה- זכתה לסיקור מאוד יפה על רקע המחלוקות המחריפות בעיר הסמוכה רחובות ניתן לקרוא את הכתבה באתר שלנו.
בראשון לציון- מתארגנת יוזמה הורית חדשה להקמת בית ספר משותף בשנת הלימודים הבאה, ניתן לקרוא פרטים באתר שלנו ולהגיע לערב פתוח ב- 1.11.10
גם באזור מועצה אזורית שפיר יש התארגנות הורית חדשה- ישנה להקמת בית ספר משותף. המעוניינים לקחת חלק ביוזמה מוזמנים ליצור קשר במייל: iditavi@gmail.com

שימו לב:
נשמח להוות במה למתרחש בזירת הקהילות המעורבות ולשם כך אתם מוזמנים להעביר אלינו פרסומים ועדכונים אודות אירועים המתרחשים אצלכם בקהילה, מחשבות והגיגים בעקבות אירועים שהיו בקהילה, דרושים בקהילות ועוד ועוד...

להקה מעורבת:

בעקבות יוזמה מקסימה שהגיעה אלינו מקשת שוהם:
דרושים נגנים ומוסיקאים שרוצים לנגן (ולשיר) , ליצירת הרכב / הרכבים / להקה, וכן להנות יחד.
כל מי שרוצה ויודע לבטא את עצמו ואת קהילתו מוסיקלית, מוזמן/מוזמנת ליצור קשר.
נא לציין שם, עיר מגורים, כלי נגינה ואולי כמה מילים על האמן/אמנית (מה אתם אוהבים לנגן, ועוד Free text)

נא ליצור קשר עם
ינקי גולדנברג, קשת שוהם
jgberg@gmail.com
052-5203152


דרושים בקהילות:
דרוש רכז/ת נוער בחצי משרה ליחד מודיעין
לפרטים...

דרושים במרק"ם:
פעילים בעלי יכולת להקדיש בין שעה לשעתיים בשבוע לטובת הכלל לעזרה בתפעול האתר, בעריכת הניוזלטר או כתיבת תכנים, גרפיקאים, תסריטאים יצירתיים ובעלי מעוף וחזון!

אנו מזמינים אתכם להשתלב באחד מצוותי החשיבה ולהוביל יחד אתנו מהלכים משמעותיים שישפיעו לטובה על כולנו- כל המעוניין לקחת חלק מוזמן לפנות באמצעות האתר או המייל הישיר שלי: lalyz@gesher.co.il
 

 


    
מה שיהיה

נוער נוער...
בחנוכה הקרוב, מתארגן מפגש ראשוני לבני הנוער הבוגר של הקהילות המעורבות (ט-יב), מפגש זה עתיד להוות התחלה לפעילות בני נוער משותפת שתצטרף ליומן הפעילויות העמוס של בני הנוער ותאפשר להם קבוצת הזדהות רחבה יותר וחיבור לאידיאולוגיית החיים בקהילות המעורבות. 

 המפגש הראשון עתיד להתקיים בכפר אדומים ב- 2.12.2010 נר שני של חנוכה  אז הכינו את בני הנוער, והקדימו להרשם!
חשוב: לשם יצירת המהלך המשותף ייצרנו פורום  משותף של רכזי הנוער אליו הגיעו רכזי תקוע, נוקדים, אלון  כפר אדומים ואשחר. גם רכזי תנועת הצופים בכפר לוקחים חלק פעיל בפעילות המשותפת ואנו מברכים על כך.

בהמשך השנה יש בדעתנו לקיים פורום עם נציגי תנועות הנוער הפועלות בקהילות כדי לאפשר שיח רחב ומעמיק יותר בנושא תנועות הנוער בקהילות המעורבות. כל המעוניינים להצטרף לפורום שכזה מוזמנים ליצור קשר על מנת להגיע למפגש.

לכתבה שהתפרסמה על הסניפים המעורבים של בני עקיבא 


שנת שירות:
להלן מחשבות על שנת שירות לנוער בוגר עם רקע בהדרכה מאת תנועת צמרת המציעה הצטרפות לגרעין נוער מעורב בערים: צפת, ירושלים, בית שמש וערד
לפרטים נוספים...

ערבים קהילתיים:
במסגרת הרצון להעמיק את הקשר עם הקהילות אנו מתכוונים לקיים ערבים קהילתיים בעלי "אופי מרק"מי"- כזה שעוזר לייצר או לקדם שיח משמעותי בנושאים הצפים ועולים מדי פעם בחיי קהילה מעורבת סביב סוגיות שונות המטרידות כל קהילה בפני עצמה. בקרנו באשחר כאמור, ונבקר בקרוב בקהילות גוש אדומים, ולאט לאט אנו מקווים להגיע לכל הקהילות.
את הפרטים העסיסיים נשמח לספק בהמשך. קהילות שמעוניינות להציע מיזם מקומי ולבחון אופציה לתמיכה מוזמנות בהחלט לפנות אלינו!

תכנית עמיתים:
הגעגועים בהחלט עושים את שלהם, ובקרוב יתקיים כנס לבוגרי תכניות העמיתים!
המפגש יתקיים ביום חמישי, כ"ג טבת תשע"א 30.12.2010 בהשתתפות מנחי התכנית וכן עם הרצאת אורח של יאיר שלג בעקבות יציאת ספרו החדש: מֵעברי ישן ליהודי חדש: רנסנס היהדות בחברה הישראלית שריינו ביומנים- פרטים נוספים בקרוב באתר.
ובינתיים, ביוזמה של אחד מבוגרי המחזור הקודם, התקיים מפגש  מרתק לבוגרי תכנית עמיתים מחזור ב' בביתו של אהרון רונן מכפר אדומים בכ' חשוון ה- 28.10.2010 את הרשמים ממפגש זה אפשר כאמור לקרוא במדור חווים כותבים.

מחזור ג':
לקראת פתיחת מחזור נוסף אנו מזמינים את המעוניינים להצטרף להרשם ולהגיע למפגש מקדים שיתקיים ביום חמישי ט"ז טבת ה- 23.12.2010 בין השעות 17:00-21:00 בהשתתפות מנחי התכנית ומרצה אורח.
התכנית עצמה עתידה להיפתח ב- 13.1.2011 ולהסתיים ב- 12.5.2011 בימי חמישי, אחת לשבועיים אשר במהלכם יתקיים מפגש מרוכז חמישי- שישי. עוד על התכנית...

לראש העמוד הדפסה שלח לחבר
site by entry.
מרק"ם - מיזם רשת קהילות מעורבות
עמוד ראשי | אודות | קהילות | פרוייקטים | גלריה | לוח אירועים | פורומים | קישורים | תרומות | צור קשר | english | מפת אתר
© כל הזכויות שמורות